Vēlies iegūt vadītāja apliecību un Subaru?

Vasara ir viens no padevīgākajiem laikiem, kad uzsākt tiesību kārtošanas procesu - jau no 16 gadu vecuma skolnieki brīvos vasaras mēnešus var pavadīt ne vien zvilnējot saulītē, lasot obligāto literatūru vai esot kopā ar draugiem, bet arī lietderīgi apgūstot praktiskas un ikdienā noderīgas zināšanas. Kāpēc lai šī nebūtu tā vasara, kas ļaus pakāpties pretim jaunam statusam? Tas, protams, ir liels solis sociālajos tīklos arī citiem pavēstīt par savu jauno lielo mīlestību. Tik drīz kā pēc 3 mēnešiem šis statusa ieraksts varētu izskatīties šādi: attiecībās ar Subaru.

Par to, kā šai mīlestībai ļaut uzziedēt gluži kā no pirmā acu skatiena, pastāstīsim turpinājumā sadarbībā ar autoskolu Presto - lielāko Latvijas autoskolu, kas darbojas 97 pilsētās un ciemos, tostarp Jēkabpilī.

Kur mācīties?

Izvērtēt, kurā autoskolā parakstīt līgumu, nemaz nav tik vienkāršs lēmums - kā gan lai neapjūk starp vairāk kā 200 autoskolu piedāvājumiem? Tiem, kuriem šī nozare ir sveša, var trūkt zināšanu, kā izvērtēt katras autoskolas darbību un piedāvāto līguma nosacījumu izdevīgumu.

Lai veiktu uz izpratni balstītu lēmumu, viens no objektīvākajiem izvēles kritērijiem, kas ļaus izmērīt autoskolas mācību metodes veiksmi, ir CSDD statistika, kas publiski pieejama CSDD mājas lapā. Tā parāda, cik procentuāli liels skaits konkrētās autoskolas kursantu eksāmenu nokārtojis ar pirmo piegājienu. Tāpat jāņem vērā, cik liels skaits kursantu to kārtojis - jo lielāks skaits, jo dati ir uzticamāki. Starp lielajām autoskolām tieši Presto vairāku gadu garumā ieņem līdera pozīcijas.

Otrs veids, kā iepazīties ar mācību procesu, ir citu kursantu atsauksmju caurskatīšana. Presto mājaslapā pieejamas simtiem autorizētas atsauksmes - tajās dalās gan par mācību ilgumu, gan pieredzi ar noteiktiem instruktoriem. Jo vairāk atsauksmju, jo lielākas iespējas vēl pirms mācību uzsākšanas iekāpt kursanta kurpēs un izjust, kas sagaidīs autoskolas ikdienā.

Autoskola, kas nemet ceļā sprunguļus

Ne mazāk svarīga ir izpratne gan par iespējām un priekšrocībām, kuras piedāvā autoskola, gan ierobežojumiem, kas tiek noteikti līgumā. Diemžēl autoskolu vidū arvien ir ierasta prakse līgumā nemanāmā drukā paslēpt zemūdens akmeņus - tie ir dažādi nosacījumi un soda naudas, kas vēlāk būtiski ietekmē kursanta apmācību pieredzi un maciņa biezumu. Īpaši svarīgi pievērst uzmanību jautājumam, vai līgums piesaista noteiktam instruktoram un vai to iespējams nomainīt.

Presto citu starpā izceļas ar inovatīvu un modernu pieeju, jo nestrādā pēc iesīkstējušiem nozares standartiem. Šeit kursantiem tiek piedāvātas tādas ērtības kā brīva instruktoru nomaiņa, iespēja braukt ik dienas (tostarp brīvdienās un svētku dienās), kā arī digitāli risinājumi, kas lielāko daļu formalitāšu ļauj nokārtot online. Presto ir arī aktīva autoskola sociālajos tīklos, bet autoskolas izveidotajā YouTube kanālā var sekot citu pieredzes stāstiem - te mācījušies gan Singapūras Satīns stilīgie puiši, gan atpazīstamā influencere Evelīna Pārkere. Tomēr viens no lielākajiem autoskolas lepnumiem ir 79 gadus vecā Irma Kluša, kas uzstādījusi tiesību iegūšanas rekordu viscienījamākajā no vecumiem.

Presto piedāvā caurspīdīgus līguma nosacījumus - tā ir pirmā autoskola Baltijā, kas nodrošinājusi iespēju līgumu parakstīt online. Tāpat arī līgums brīvi pieejams autoskolas mājaslapā vēl pirms parakstīšanas. Presto mērķis ir sniegt iespēju kursantiem iegūt tiesības ātrāk - tas nozīmē neuzstādīt ierobežojumus, kas gluži kā uz ceļa samestie sprunguļi vēlāk saķeras starp spieķiem un apstādina riteņa griešanos

Ierobežojumu vietā - iespējas!

Tiesības 3 mēnešu laikā no sapņa pārtop gatavā plānā, izmantojot Presto sniegtās priekšrocības.

Galvenais dzinējspēks ir iespējas izmantošana braukt ik dienas. Tas nozīmē, ka 10 dienu laikā arī būs iziets valstī noteiktais minimālo braukšanas nodarbību skaits. Vidēji vajadzīgas 30-40 nodarbības, lai apgūtu autovadītāja prasmes. Tas nozīmē, ka jāieplāno laiks 3-4 braukšanas nodarbībām nedēļā, lai šo skaitli sasniegtu 3 mēnešu laikā - un līdz ar to arī tiesības iegūtu pēc iespējas ātrāk.

Instruktoru maiņas iespējai ir jēgpilns pamatojums - tas būtiski uzlabo kursantu pieredzi un apmierinātību ar apmācību procesu. Gadījumā, ja ar noteiktu instruktoru saprasties neizdodas, vadīšanas prasmes nodarbību gaitā neuzlabojas vai rodas nepatīkams iespaids, ka instruktors apzināti pagarina mācību procesu, nomainīt instruktoru var bez jebkādas nepatīkamas skaidrošanās un iesniegumiem. Tāpat arī instruktoru maiņa palīdz psiholoģiski sagatavoties CSDD eksāmenam, kad vadīšanas prasmes tāpat būs jādemonstrē nepazīstama instruktora klātbūtnē. Ne velti arī saka, ka 2 galvas gudrākas par vienu - cits instruktors bieži vien ievēros nianses, kuras nav tikušas noslīpētas un palikušas nepamanītas no iepriekšējā instruktora puses.

Līdz ar instruktoru nomaiņu paveras iespēja arī nomainīt automašīnas. Tas vairo tehnisko pārliecinātību pie stūres, un autovadītājs, kas braucis dažādos spēkratos, arī vēlāk ikdienā daudz vieglāk spēj pielāgoties dažādām automašīnām. Arī eksāmena laikā jūtams, kuram ir lielāka pieredze vadot atšķirīgus modeļus. Jāņem vērā, ka CSDD eksāmenā izlozes kārtībā tiks piešķirts vai nu BMW, Golf vai Audi A3. Ne tikai tām atšķiras ātrumu pārslēgšanas mehānisms atpakaļgaitā, bet arī figūru laukumā jāievēro atšķirīgas nianses, lai veiksmīgi noparkotu auto. Ja šīs zināšanas apmācību laikā autoskolā nav apgūtas, diemžēl eksāmena diena draud izvērtīsies teju kā pirmajā braukšanas nodarbībā.

Vairāk par to, kā paātrināt tiesību iegūšanas procesu, lasi Presto autoskolas izstrādātajās vadlīnijās: https://presto.lv/tiesibas-30-dienas.

Tiesības visiem un visiem Subaru!

Rakstā pieminētā 79 gadus vecā Irma Kluša ir piemērs, kas parāda, ka gadu skaits nav šķērslis, lai sasniegtu mērķi kļūt par autovadītāju. No malas viegli ļauties kritikai - viens ir par vecu, cits par jaunu… Tomēr autoskolas solā vieta ir kā vienam, tā otram. Jau 14 gados var uzsākt apmācību AM kategorijas transporta līdzekļu (mopēdu) vadīšanā - tas jau tīņa gados sniegs iespēju iepazīties ar ceļu satiksmes noteikumiem un kļūt par apzinīgu ceļu satiksmes dalībnieku. Vēl pēc 2 gadiem, 16 gadu vecumā, var uzsākt mācības B kategorijā, mācoties vadīt vieglo automašīnu.

Skolā apgūtās zināšanas bieži vien liek paraustīt plecus - un kur gan vēlāk dzīvē izmantosim eksponentvienādojumus un vai gan par tādu eksistenci vairs vispār pēc skolas beigšanas atcerēsimies? Ja skolnieks nav no tiem, kura uzmanību spēj piesaistīt teorijas un mācības, kas nesniedz redzamu rezultātu, autovadīšana būs kas daudz tveramāks un reālāks - tā būs pirmā garša, kas ļaus sajust, ko nozīmē būt pieaugušajam. Tā ir ne tikai lielāka brīvība un neatkarība, bet arī atbildība - gan par savu, gan citu drošību.

Un kāpēc lai pēc 3 mēnešiem arī Tu nevadītu savu pirmo Subaru? Jo tieši tik ātri no kājāmgājēja iespējams kļūt par autovadītāju. Apmācībām autoskolā piesakies presto.lv un līgumu paraksti attālināti vien dažās minūtēs!


Pievienot komentāru

Atstājiet savu komentāru

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив